plata facturi online

plata facturi online | Autor: pitzinuca

Link direct la acest mesaj

as vrea sa stiu daca se pot plati online facturi la electrica, romtelecom, vodafone, prin internet banking de la raiffeissen.

pe factura de la electrica scie ca daca vrei sa platesti cu OP, sa platesti in contul cutare. e valabil si ptr plata online?

Multumesc!

b

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Am auzit ca este posibil.
Si eu doream sa fac dar am cont la BRD.
Am fost acolo la banca, trebuia sa fac o cerere pt cont BRD net, dar trebuia sa scriu acolo si codurile furnizorilor catre care doream sa fac plati, eram cu bebe si plangea. Pur si simplu nu am avut timp sa fac lucrul acesta.
Dar am auzit persoane care fac. Au cont chiar la raiffeisesen. Probabil prima data trebuie sa mergi la banca si bineinteles sa ai un coont acolo care sa fie alimentat luna de luna.

VARSTA DARIUS-THEODOR

www.flickr.com/photos/8471782@N02/page1/" target="_blank">La mare …


Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

si eu am la brd, cont brd-net si e super!am scapat de cozi interminabile. prima data trebuie mers la banca cu toate conturile beneficiarilor apoi faci treaba de acasa. din cite stiu se poate si telefonic, prin vocalis.
la raiffeisen nu stiu.

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006)
poze krisztina
poze robi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Si la raiffeisen se poate si prin telefon, prin Raiffeisen Direct si prin Internet banking prin Raiffeisen Online,.. Trebuie sa te duci insa mai intai la banca si sa soliciti sa aderi la unul dintre aceste servicii.
Succes!

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

se paote la Reiffeisen daca ai contul de salarii la ei.Mergi la banca si completezi un formular de plata utilitati dar din cate stiu eu( asa era acum 3 ani cand am inceput noi) poti plati doar la electrica, Romtelecom si mobile. Nu aveau si alte contracte.Acum vrem si noi sa vedem dc putem plati RDS-ul k am renuntat la romtelecom

Madalina +Darius Cristian ( 14.12.2006 )

poze Darius-luna a VI-a

SITE FULGULETI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

Multumesc de raspunsuri, am sa merg la banca sa completez formularul.

Numai bine,

b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

La Raiffeisen au un serviciu super...plata automata a facturilor. Cand se emite factura se iau automat banii din cont. Nu mai trebuie sa stai cu grija facturilor.

==========
Corina
Albumul meu

Mergi la inceput